Vahşet Bitmiyor! Cingöz’ün Gözlerinde Kaybolan Umut:

Cingöz’e Yapılan Vahşet:

Gözleri oyulmuş. Sırtında havalı tabanca veya tüfek saçması var. Yaklaşık 3 hafta boyunca ormanlık arazide kaçarak yaşadı.

Cingöz’ün Durumu:

Gözleri kurtarılamadı ve bundan böyle göremeyecek.Tedavisi tamamlandıktan sonra sokağa geri dönemeyecek. Nilüfer Belediyesi Veteriner İşler Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Sevgi ve ilgiye ihtiyacı var.

Veteriner Hekim Ayşe Yazıcı’nın Açıklamaları:

“Hayvanın iki gözü de yok, maalesef erimiş. Nasıl bir şiddete maruz kaldığını bu verilerle anlatmak mümkün değil.””Gördüğüm ve bildiğim tek bir şey var. Bir şiddet uygulanmış bunun sonucunda da sahipsiz hayvan da olsa artık sokakta yaşayamayacak.”

“Vücudunun bazı noktalarında havalı tabanca mermileri bulduk. Gözleri görmeyen ve artık sokakta yaşaması mümkün olmayan bir canlının görme kabiliyetini ortadan kaldırmanın insanlık açısından nasıl bir değeri olduğunu ben Türk halkına bırakıyorum.”

“Hayvanın genel durumu çok kötü. Tedavi süreci tamamlandıktan sonra sokağa bırakamayacağımız için sivil toplum kuruluşlarından destek istedik. Onlar da seve seve alabileceklerini söylediler. Sevgiye ve ilgiye ihtiyacı var.”

Cingöz’ün hikayesi, insanlığın karanlık yüzünü bir kez daha gözler önüne seriyor. Masum bir canlının maruz kaldığı bu vahşet, hepimizi derinden üzüyor. Cingöz’e bunu yapan kişi veya kişilerin en kısa sürede bulunarak adalete teslim edilmesi ve hayvanlara yönelik şiddetin önlenmesi için gerekli adımların atılması gerekiyor.

Hayvanlara yönelik şiddeti önlemek için 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun caydırıcı hale getirilmesi ve uygulanmasının sıkılaştırılması gerekiyor.

Hayvanlara yönelik şiddet vakalarını ihbar etmek için 153 Hayvan Hakları İhbar Hattı’nı kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x